Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy na szkolenie pt. „Pierwsze interwencje terapeutyczne w pomocy okołoporodowej”, które odbędzie się 12 grudnia 2020 r. w godz. 9:00-15:30 – w formie online. Szkolenie kierowane jest między innymi do psychoterapeutów zainteresowanych pracą z rodziną z małym dzieckiem w nurcie psychoanalitycznym oraz tych, którzy prowadzą terapię więzi i małego dziecka.
Zajęcia będą składały się z dwóch części – teoretycznej i seminaryjnej. Podczas części teoretycznej będą omawiane aspekty pierwszego kontaktu z rodziną lub matką z niemowlęciem, zaś w części seminaryjnej będzie omawiany materiał z pracy klinicznej.
Przed szkoleniem zostanie przesłana informacja o literaturze zalecanej do przeczytania oraz szczegółowe instrukcje dotyczące połączenia online.
Spotkanie poprowadzą członkinie Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal w Warszawie, który zrzesza psychoanalityków zarówno z całego kraju jak i z Europy:
Katarzyna Niemczuk – Psycholog, psychoterapeuta, analityk grupowy. Członek Instytutu Analizy Grupowej Rasztów. Prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych, par i młodzieży oraz grupy terapeutyczne i szkoleniowe. Ukończyła Podyplomowe Szkolenie dla Superwizorów i Analityków Szkoleniowych przy Instytucie Analizy Grupowej Rasztów. Jest Członkiem Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal.
Ora Dresner – psychoanalityk, członek British Psychoanalytic Association, psychoterapeuta dzieci i młodzieży, członek Tavistock Society of Psychotherapists, psychoterapeuta szkoleniowy i superwizor ISPHS. Od 1977 roku szkoliła się i mieszka w Londynie. Prowadzi praktykę prywatną. Dyrektor Camden Psychotherapy Unit, która oferuje m.in. niskopłatną psychoterapię osobom dorosłym. Prowadzi szeroką działalność dydaktyczną i superwizyjną, również na rzecz organizacji szkolących w psychoanalizie i psychoterapii psychoanalitycznej, wykłada w Tavistock Clinic. Od lat szkoli i superwizuje w Warszawie i w Trójmieście, prowadząc między innymi seminaria Obserwacji Niemowląt.
Najważniejsze informacje:
- termin: 12 grudnia 2020,
- start o godz. 9:00 – 15.30
- łączny czas szkolenia: 6,5 h,
- szkolenie w formie on-line.
Harmonogram Szkolenia:
Część I
Prowadząca Katarzyna Niemczuk
9.00 – 10.00 Seminarium teoretyczne.
10.00 – 10.10 Przerwa
10.10 – 11.20 Seminarium teoretyczne c.d.
11.20 – 11.30 Przerwa
Część II
Prowadząca Ora Dresner
11.30 – 13.00 Seminarium kliniczne
13.00 – 13.15 Przerwa
13.15 – 14.45 Seminarium kliniczne c.d.
15.45 – 15.15 Dyskusja, pytania, podsumowanie
15.15 – 15.30 Zakończenie szkolenia
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres biuro@ezrauksw.pl
Koszt szkolenia będzie uzależniony od liczby uczestników, jednak nie będzie niższy niż 324 zł.