Szkolenie „Pierwsze interwencje terapeutyczne w pomocy okołoporodowej”

Szanowni Państwo! 

Serdecznie zapraszamy na szkolenie pt. „Pierwsze interwencje terapeutyczne w pomocy okołoporodowej”, które odbędzie się 12 grudnia 2020 r. w godz. 9:00-15:30 – w formie online. Szkolenie kierowane jest między innymi do psychoterapeutów zainteresowanych pracą z rodziną z małym dzieckiem w nurcie psychoanalitycznym oraz tych, którzy prowadzą terapię więzi i małego dziecka.

Zajęcia będą składały się z dwóch części – teoretycznej i seminaryjnej. Podczas części teoretycznej będą omawiane aspekty pierwszego kontaktu z rodziną lub matką z niemowlęciem, zaś w części seminaryjnej będzie omawiany materiał z pracy klinicznej. 

Przed szkoleniem zostanie przesłana informacja o literaturze zalecanej do przeczytania oraz szczegółowe instrukcje dotyczące połączenia online. 


Spotkanie poprowadzą członkinie Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal w Warszawie, który zrzesza psychoanalityków zarówno z całego kraju jak i z Europy: 

Katarzyna Niemczuk – Psycholog, psychoterapeuta, analityk grupowy. Członek Instytutu Analizy Grupowej Rasztów. Prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych, par i młodzieży oraz grupy terapeutyczne i szkoleniowe. Ukończyła Podyplomowe Szkolenie dla Superwizorów i Analityków Szkoleniowych przy Instytucie Analizy Grupowej Rasztów. Jest Członkiem Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal.

Ora Dresner – psychoanalityk, członek British Psychoanalytic Association, psychoterapeuta dzieci i młodzieży, członek Tavistock Society of Psychotherapists, psychoterapeuta szkoleniowy i superwizor ISPHS. Od 1977 roku szkoliła się i mieszka w Londynie. Prowadzi praktykę prywatną. Dyrektor Camden Psychotherapy Unit, która oferuje m.in. niskopłatną psychoterapię osobom dorosłym. Prowadzi szeroką działalność dydaktyczną i superwizyjną, również na rzecz organizacji szkolących w psychoanalizie i psychoterapii psychoanalitycznej, wykłada w Tavistock Clinic. Od lat szkoli i superwizuje w Warszawie i w Trójmieście, prowadząc między innymi seminaria Obserwacji Niemowląt.

Najważniejsze informacje:

  • termin: 12 grudnia 2020,
  • start o godz. 9:00 – 15.30
  • łączny czas szkolenia: 6,5 h,  
  • szkolenie w formie on-line.

Harmonogram Szkolenia: 

Część I

Prowadząca Katarzyna Niemczuk

9.00 – 10.00  Seminarium teoretyczne. 

10.00 – 10.10 Przerwa

10.10 – 11.20 Seminarium teoretyczne c.d.

11.20 – 11.30 Przerwa

Część II

Prowadząca Ora Dresner

11.30 – 13.00 Seminarium kliniczne

13.00 – 13.15 Przerwa

13.15 – 14.45 Seminarium kliniczne c.d.

15.45 – 15.15 Dyskusja, pytania, podsumowanie

15.15 – 15.30 Zakończenie szkolenia

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres biuro@ezrauksw.pl

Koszt szkolenia będzie uzależniony od liczby uczestników, jednak nie będzie niższy niż 324 zł.

Przewiń do góry