Szkolenie z terapii wielorodzinnej

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na szkolenie z terapii wielorodzinnej, organizowane przez spółkę EZRA UKSW. Odbędzie się ono w dniach 21-22 października w Centrum Szkoleniowym Aleje przy al. Jerozolimskich 51 w Warszawie. Szkolenie będzie miało formę warsztatową i będzie przeprowadzone w dwóch blokach po 7 godzin: 21.10.2020 w godz. 10:30-17:30, 22.10.2020 w godz. 9:00-16:00.

Czym jest terapia wielorodzinna?

Terapia wielorodzinna (Multifamily therapy) to połączenie zasad i technik systemowej terapii rodzin z psychodynamiczną terapią grupową. Podstawowym założeniem terapii wielorodzinnej jest umożliwienie rodzinom i ich członkom wyjścia poza własną perspektywę i wykorzystania zasobów, jakie istnieją w grupie. Proces ten dokonuje się poprzez wykorzystanie technik opartych na teorii procesu mentalizacji oraz na zasadach teamu reflektującego dzięki czemu dochodzi do przepracowania trudnych, traumatycznych problemów w relacjach rodzinnych. Terapia wielorodzinna nie koncentruje się na objawach, ale dostarcza rodzinom narzędzi do rozpoczęcia procesu samoleczenia poprzez rozwój zdolności mentalizacji.

Kto będzie prowadził szkolenie?

Bartosz Treger – doktor nauk medycznych w zakresie medycyny, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, certyfikowany specjalista terapii środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, aplikant superwizor.

Uczestnik Europejskiego projektu pod kierownictwem Prof. Eia Asena z Anna Freud Center  w Londynie, mającym na celu opracowanie programu szkolenia dla psychoterapeutów uczących się terapii wielorodzinnej dla rodzin z problemem przemocy (MFT).

Dla kogo dedykowane jest szkolenie? 

Szkolenie z terapii wielorodzinnej skierowane jest w do psychoterapeutów, którzy chcą poszerzyć swój warsztat pracy o terapię wielorodzinną i  którzy ukończyli 2 rok całościowego szkolenia psychoterapeutycznego.

Celem szkolenia jest nabycie podstaw wiedzy oraz umiejętności psychoterapeutycznych pozwalających na zastosowanie terapii wielorodzinnej w praktyce klinicznej. 

Szkolenie będzie przeprowadzone w formie wykładowo – warsztatowo – wideo. 

Praca warsztatowa będzie oparta na doświadczeniu dynamiki grupy wielorodzinnej oraz poznaniu konkretnych technik i interwencji psychoterapeuty na poszczególnych etapach pracy grupowej, uzupełnionych częścią teoretyczną.

Plan szkolenia:

  1. Wprowadzenie do teorii terapii wielorodzinnej.
  2. Opis specyfiki interwencji psychoterapeutycznych i roli psychoterapeuty  w terapii wielorodzinnej.
  3. Warsztat z technik pracy, wymagający czynnego zaangażowania uczestników, odzwierciedlający dynamikę grupy wielorodzinnej.

Plan szkolenia będzie dostosowany do doświadczenia zawodowego uczestników szkolenia. 

Każdy uczestnik otrzyma na koniec  certyfikat ukończenia szkolenia z podstaw terapii wielorodzinnej. 

Koszt szkolenia to 720 zł (obejmuje koszty trenera, wynajęcia sali, serwisu kawowego i lunchu).

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres szkolenia@ezrauksw.pl

Przewiń do góry